Čtyři projekty. Který nejvíc osloví vás?

V rámci naší výzvy s Giving Tuesday jsme vybrali zajímavé iniciativy našich partnerů, k jejichž realizaci přispíváme finančně, materiálně či skrze zapojení zaměstnanců Albatros Media. Pojďte s námi zvětšit dosah dobrých příběhů, přidejte se i vy!
PROJEKTY

Kdo jsme

V Albatros Media jsme hrdým partnerem národních oslav celosvětového svátku dárcovství Giving Tuesday již od roku 2016.

V minulých letech jsme v rámci Giving Tuesday například vypisovali zaměstnanecké granty, díky kterým jsme pak podpořili společensky prospěšné projekty vybrané z návrhů našich kolegů souhrnnou částkou 1 000 000 Kč.

Loni byly tyto finanční prostředky odeslány do sbírky SOS Morava vyhlášené Člověkem v tísni. Listopadový svátek dárcovství jsme pak oslavili věnováním poukázek na knihy v celkové hodnotě přes 140 000 Kč školám, které nominovala široká veřejnost na základě naší výzvy.

Společenská odpovědnost patří do naší firemní kultury dlouhodobě. Od roku 2016 funguje Nadace Albatros, jejímž posláním je podpora vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí a mladých lidí.

Albatros Media každý rok podpoří Nadaci Albatros minimálně deseti miliony korun a díky tomu v předškolních a stipendijních programech doprovázíme stovky dětí a mladých lidí za lepším vzděláním. To je pro nás jedním z nejdůležitějších darů, které můžeme předat dalším generacím. 

Čtyři projekty, tisíce příběhů.

Hrdým partnerem Giving Tuesday jsme již od roku 2016.  V minulých letech jsme v tento svátek dárcovství vypisovali zaměstnanecké granty nebo na základě nominací veřejnosti věnovali poukázky na knihy školám.

V letošním roce jsme navázali nová partnerství s organizacemi, iniciativami a projekty, k jejichž realizaci přispíváme finančně, materiálně či skrze zapojení zaměstnanců Albatros Media. Pojďte s námi zvětšit dosah dobrých příběhů, přidejte se i vy! 

Darujeme kroužky dětem

Darujeme kroužky dětem je nový projekt, jehož cílem je pomáhat rodinám ve finanční tísni s úhradou nákladů za volnočasové aktivity. Rodiče mohou získat podporu až ve výši 2000 Kč na pololetí ve formě voucheru. V tuzemsku se jedná o vůbec první voucherový systém podpory mimoškolních aktivit pro děti a mladé lidi ze znevýhodněného prostředí. Iniciativa tak reaguje na zhoršenou finanční dostupnost zájmového a neformálního vzdělávání pro sociálně slabé rodiny z celé České republiky a pro děti uprchlíků z Ukrajiny. 

Rodiče či zákonní zástupci mohou žádat o podporu na webu www.darujemekrouzky.cz.
Projekt organizuje Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna. Finančně jej podporují nadace a další instituce, např. Nadace Karel Komárek Family Foundation, Nadace České spořitelny i naše Nadace Albatros.

Jak se můžete zapojit:

Šiřte s námi povědomí o tomto projektu, aby se informace o jeho existenci dostala k co nejvíce rodinám. Pokud sami organizujete sportovní či volnočasové aktivity, zaregistrujte se jako poskytovatel. Více informací najdete zde.

 

Knížky pro 100 skupin 

Sto skupin je iniciativa profesionálů z byznysu i neziskové sféry, která vznikla s cílem posunout kvalitu předškolního vzdělávání v Česku a doplnit chybějící místa ve školkách.  

Záměrem je do jara 2025 založit 100 skupin, kde bude rozvíjet své schopnosti a objevovat svět až 3600 českých i ukrajinských dětí. Zároveň se tak vytvoří až 500 nových pracovních míst. Profesionálové z této iniciativy dbají na kvalitu vzdělávání i prostředí. Těší nás, že si pro své skupiny vybrali knihy z nakladatelství Albatros Media, se kterými jim rádi pomůžeme. Pomozte k založení 100 skupin i vy!

Jak se můžete zapojit:

Finanční příspěvek můžete zaslat přes platformu Darujme.cz, možností je však daleko více, od zajištění kancelářských potřeb, přes reflexní vesty až po realizace koupelen či mediální podporu. Prozkoumejte zde.

 

 

První knižní vlaštovka se počítá!  

Nakladatelství romské literatury Kher připravuje ilustrovanou romsko-českou knihu pro děti předškolního a mladšího školního věku, která bude vycházet ze znalostí potřeb romských dětí nastupujících do školy, a to díky konzultacím s pracovníky ve školství a volném čase. Romským dětem poskytne možnost identifikace prostřednictvím jazyka, postav a prostředí, neromským obohatí představu o romském světě. Učitelům nabídne nový a zajímavý materiál pro cílenou a efektivní práci s romskými dětmi. Titul bude distribuován především do mateřských škol, předškolních klubů a základních škol, zaplní ale také prázdné místo na českém knižním trhu. Kniha se připravuje s podporou Platformy pro včasnou péči, k jejímž zakladatelům patří naše Nadace Albatros. 

Jak se můžete zapojit:

Finanční dar, objednání autorského čtení, nákup na eshopu… všechny možnosti najdete na webových stránkách Nakladatelství Kher.

 

 

Čtení s Biblio.tečkou

Biblio.tečka je knihovna, kde si mohou děti i dospělí půjčovat knihy v angličtině, ukrajinštině, běloruštině nebo ruštině. Čtenářům se zde otvírá svět kvalitní literatury, kterou se postupně snaží dostat i mezi mimopražské čtenáře. Pro dětské čtenáře a pro nově příchozí z Ukrajiny se konají knižní setkání ve spolupráci s neziskovou organizací Amiga a s česko-ukrajinským komunitním centrem Svitlo, kde jsme přispěli k založení knihovny s ukrajinskými tituly. Chceme s knihami i čtenářskými aktivitami pomáhat i nadále – přidáte se také? 

Jak se můžete zapojit:

Zakladatelku Biblio.tečky Veru Legkikh a její činnost můžete podpořit prostřednictvím portálu herohero, sledovat a pomáhat šířit můžete například i její Instagram.

Pomáháme celý rok

V roce 2016 společnost Albatros Media založila vlastní nadaci. Misí Nadace Albatros je podpora sociálně znevýhodněných dětí a mladých lidí ve vzdělávání. Na její činnost každoročně věnuje více než 10 milionů korun.

Přispíváme na předškolní a stipendijní projekty, ale také na podporu pedagogů. Rádi bychom, aby kvalitní vzdělání bylo dosažitelné pro všechny děti bez rozdílu.

Každoročně podporujeme více než 700 dětí a mladých lidí. Spolupracujeme s desítkami základních i středních škol.

Naším cílem není jen finanční podpora, ale také sledování dopadu podpořených projektů. Pořádáme setkání podpořených organizací, nabízíme jim praktické semináře a podporujeme spolupráci v regionech i napříč republikou.

Činnost nadace je se společností Albatros Media úzce propojena – otevíráme mladým lidem, které vzděláním provádíme, možnost poznat fungování firmy zevnitř. Zaměstnanci se mohou zapojit do aktivit, díky kterým lépe porozumí překážkám našich stipendistů.

Albatros Media

Jsme největší nakladatelský dům v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 vydáváme více než 2000 knižních titulů ročně. Zaštiťujeme knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon, Domino, Mladá Fronta, selfpublishingovou službu Pointa, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih Palmknihy.

Nabízíme díky tomu široké spektrum mediálních produktů: knih,
e-knih, audioknih i aplikací (Storki, StoryMe). Ve spolupráci s našimi lokálními partnery vyrábíme také řadu titulů v polštině, maďarštině, finštině, dánštině, holandštině, estonštině, chorvatštině, slovinštině i dalších především evropských jazycích.

Giving Tuesday je globální svátek dárcovství, který podporuje a aktivuje chuť pomáhat. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den a oslavuje se vždy v úterý, které následuje po Dni díkůvzdání a nákupních událostech Black Friday a Cyber Monday.

Letos Giving Tuesday připadá na úterý 29. listopadu, kdy otevírá předvánoční charitativní sezónu. Giving Tuesday v Česku jako národní ambasador zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

Více o letošních národních oslavách se dozvíte zde.